Kurumsal

Başkandan Mesaj

Ticari hayatım rahmetli babam Faik Akay’ın bakkal dükkanıyla başladı, çok güzel yıllardı..  O yıllarda küçük bir çevrede kısıtlı iletişim kaynaklarıyla çevre ediniyor ve hizmet sunuyorduk. Teknoloji şimdiki gibi gelişmiş değildi. Bir ürünü temin etmek, pazarlamak, alıcıya ulaştırmak hiç kolay değildi ama herkes memnundu. Güler yüz, karşılıklı güven vardı. Esnaf kötü mal satmaz, müşteri kusurluysa hicap duyar iade edemezdi. Kısaca güzel günler gördük biz, ticaret ahlakını en güzel dönemlerde edindik ve hayata geçirdik.

Daha o yıllarda en iyi bildiğim şey ticaretti. Başka bir yerde hayal etmedim hiç kendimi. Akla gelebilecek birçok ürünün satışı ve pazarlamasında, tedarik sürecinde hatta üretiminde yer aldım zaman içinde. Sonuç ne olursa olsun, para kazanayım yada kaybedeyim fark etmeksizin başarısızlıkla da sonuçlansa denemekten hiç vazgeçmedim.

Şahıs firması olarak başladığım ticaret hayatımda insan ilişkilerindeki katılımcılığım, ticari tecrübem ve saygınlığım sonrası yolum Anadolu Efes Grubuyla kesişti. Arkasından dünya devi Philip Morris, Coca-Cola bayilikleri ile başarımız perçinlendi. Çok güzel işlerin altına imza attık. Vergi rekortmenlikleri, başarılar, plaketler arka arkaya geldi.

Ticarette edindiğimiz başarı ve tecrübeyi turizm alanına da yansıtmak isteğiyle Ankara, İstanbul ve Van’da Beş Yıldızlı Oteller zinciri kurduk.

 

Bugün edindiğim, biriktirdiğim her tecrübeyi şirketimiz yararına kullanmak için elimden geleni yapıyorum.

Dünya değişti, Türkiye değişti bunun farkındayız. İş dünyası her geçen gün yeni riskler altında, her yatırım doğru yatırım olmayabiliyor yada kazanç getirmeyebiliyor ama biz biliyoruz ki; en iyi bildiğimiz işi, severek ve insana gerektiği değeri vererek yapıyoruz.

50 yıldır hep insana yatırım yaptım.. dostluk, ahbaplık, insan biriktirdim.  Başarının yolunun da buradan geçtiğini çok iyi biliyoruz.

İnsana yatırım kazandırır.

Yönetim Kurulu Başkanı

Kurtuluş Akay

Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasındayız

Bu başarının bir parçası olan iş ortaklarınıza ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz.